Роль учнівського самоврядування досить стрімко розвивається і набуває неабиякого значення в сучасному суспільстві. А вміння управляти - талант, який треба вчасно розпізнати і розвивати. У понеділок, 5 грудня, найбільш успішні старшокласники міста та району  мали чудову і перспективну нагоду «помінятися місцями» з керівниками організацій та державних установ Радивилова.

З неабияким ентузіазмом та відповідальністю лідери учнівського самоврядування вивчали роботу структурних підрозділів та управлінь, за якими були закріплені. І на власні очі могли переконатися, як багато залежить від компетентності та професіоналізму тих, кому щодня стояти біля штурвалу життєзабезпечення цілої громади.

Безпосередніми учасницями владних повноважень, які здійснюються, зокрема, в міській раді Радивилівської об’єднаної територіальної громади стали Валерія Федюшина (10-А клас Радивилівський НВК «школа№2-ліцей») та Карина Левценюк (9-Б клас Радивилівський НВК «школа №1-гімназія»).

З цієї нагоди початок робочого тижня міський голова М.Карапетян розпочав із експрес-наради із керівниками апарату міської ради, познайомивши дівчат-дублерів із начальниками відділів. Далі відбулося безпосереднє спілкування: старшокласниці дізналися про те, як в межах Радивилівського району відбувається одна із найголовніших державних реформ – децентралізація.  Про найголовніші фінансово-економічні та соціальні аспекти, які передбачено новоутвореним територіальним громадам центральною владою,  дублерам розповів керуючий справами міської ради С.Гуща. А від начальника загального відділу О.Кожевнікової активна молодь дізналась  про те, як, згідно чинного законодавства, організовується конституційне право усіх громадян – право на звернення до органів місцевого самоврядування. 

Досягнення цього дня стали безцінним досвідом, залишивши в пам’яті старшокласниць, як самі вони зауважили, незабутні враження і спогади. Завершуючи своє дублерство, дівчата охоче обговорили результати такої дещо незвичної, як на свій вік, діяльності:
- Мені було дуже цікаво познайомитися з роботою, яку виконують працівники  міської ради. Ще до мого візиту сюди було очевидно: люди, які трудяться тут, мають дуже щільний графік. Повинні вирішувати багато важливих завдань. А тепер я в цьому переконалась на власному досвіді, - розповіла В.Федюшина.

- Я вперше беруть участь в таких заходах, як День дублера. Це гарний шанс спробувати прожити один день в дорослому ритмі. Побачити, наскільки багато обов’язків у голови міської ради та його заступників – постійна робота з людьми,  виїзди, об’їзди, ухвалення важливих рішення, управління персоналом. Дуже цікаво, але, разом з тим, і дуже відповідально, - підсумувала К.Левценюк.

Наталка Янчин