Запалили лампадки, поклали квіти, звершили молитву… У вівторок, 21 листопада, у Радивилівській об’єднаній громаді відзначили День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента на знак вшанування патріотизму і мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей та європейського вибору нашого народу. В центрі міста відбулося народне віче, поминальна панахида та мистецька акція за участю творчих колективів міського будинку культури.

Цьогоріч ми вже вчетверте збираємося біля пам’ятних знаків українських міст і сіл, встановлених на честь загиблої на Майдані сотні. З огляду на нинішню непросту суспільно-політичну ситуацію та події, що відбулися в країні впродовж цих років, ми маємо пам’ятати про кожну історичну віху – сумну і радісну, і обов’язково вчитися на помилках, робити все можливе, аби більше не допустити у сучасному цивілізованому світі порушення  прав та свобод людини, тортур та убивств. Адже людське життя є найвищою цінністю.

Вшанували пам'ять загиблих під час Революції гідності квітами й хвилиною мовчання: у заходах взяли участь керівники об’єднаної громади, зокрема, заступник міського голови з гуманітарних питань О.В.Пастух та секретар міської ради І.С.Герасимчук, жителі міста, учнівство. Благочинний радивилівського благочиння о.Ігор та священнослужителі радивилівських парафій УПЦ КП провели богослужіння та освячення пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

  • Український народ ніколи не був агресором. Так історично склалося, що нам доводилося тільки оборонятися, бо завжди комусь хотілось вторгнутися на нашу землю, а її люд перетворити на безправних рабів. Але народ, який ніколи не стояв на колінах, і цього разу не підкорився. За ці роки на українському небосхилі зорями стала не одна сотня відважних захисників. Тож маємо не зрадити їхніх сподівань. Жити за принципом «моя хата – скраю » - далі не можна. Інакше не матимемо своєї правди в своїй хаті, - виголосив у виступі благочинний о.Ігор.  

Наталка Янчин