В четвер, 26 січня, під час роботи позачергової п’ятнадцятої сесії міської ради депутати затвердили рішення, яке регулюватиме програму благоустрою Радивилівської об’єднаної територіальної громади у 2017-му році.

В перелік основних напрямків її діяльності закладено, зокрема, капітальний ремонт доріг ОТГ, аварійного покриття вулиць Лев’ятинської та Піскової. На ці видатки «Програмою благоустрою» передбачено один мільйон триста тисяч гривень; більш як п’ятсот тисяч закладено на  поточний (ямковий) ремонт проїжджої частини й тротуарів. Сто тисяч гривень заплановано витратити на організацію опоряджувальних робіт паркової та зелених зон міста й сіл об’єднаної громади: кошти розподілять, зокрема,  на  придбання додаткової техніки (газоно-, мото-, бензокосарок), реманенту та іншого спеціалізованого інвентарю. Серед програмних пріоритетів - не тільки якість місцевих доріг, але і їхня безпека. Тож у переліку намічених заходів передбачено встановлення пристроїв примусового зниження автомобільної швидкості та придбання відповідних  дорожніх знаків. Благоустрій міської, чи сільської території це, безумовно, прибрані й освітлені вулиці. Прогнозований обсяг фінансових ресурсів на утримання мереж вуличного освітлення, їх технічне обслуговування - сто тисяч гривень. Крім іншого, «Програмою благоустрою» передбачено такі важливі заходи, як здійснення відлову та утримання бродячих тварин, проведення їх стерилізації та щеплень (прогнозоване фінансування в межах 20 тисяч гривень), фінансування транспортних послуг із навантаження та перевезення сміття,  а також твердих побутових відходів з вулиць міста, населених пунктів громади та місць загального користування, стихійних сміттєзвалищ (90 тисяч гривень). Та, все ж,  найбільш витратною статтею цільової програми з благоустрою є заробітна плата та нарахування на заробітну плату для робітників, направлених на громадські роботи з РЦЗ: сума  в один мільйон чотириста тисяч гривень, про це під час виступу на сесії наголосив перший заступник міського голови В.Ісюк.

На запитання депутата міської ради М.В.Петлюка щодо можливостей створення бригад з благоустрою на територіях сільських населених пунктів об’єднаної громади В.Ісюк відповів, що в.о. старост уже здійснюють перші організаційні кроки в цьому напрямку – підшуковують працелюбних та відповідальних людей, щоб вже навесні розпочати роботи з благоустрою на сільських вулицях.

Наталка Янчин