В рамках відзначення 203-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, видатного сина українського народу, учнівська юнь Радивилівської об’єднаної  громади долучилась до традиційного конкурсу читців-декламаторів його поетичної спадщини. Творчий огляд, присвячений пам’яті Кобзаря, проходив цього вівторка у актовій залі Радивилівської школи мистецтв.

Знову на Радивилівщині полум’яно запалав вогонь Шевченкового слова! Участь в конкурсі, який запалює нові дитячі таланти та спонукає більш осмислено пізнавати глибокий і багатогранний літературний спадок Великого Кобзаря, взяли понад два десятки учнів шкіл об’єднаної громади, а також вихованці гуртків, які діють при сільських клубних установах.   Кожен з читців готувався декламувати одразу кілька поезій: з творчої спадщини Т.Шевченка, вірш українського автора, присвячений Кобзареві, а також твір на довільну тему. Неабияк емоційно, проникливо, вкладаючи душу, юні декламатори читали напам’ять улюблене з Шевченкового «Кобзаря» . А, добираючи твір на довільну тему, керувались не тільки літературними смаками, а й цілком осмисленими внутрішніми пріоритетами. Тож на заході, крім Шевченкових, прозвучало багато патріотичних віршів, творів, присвячених пам’яті Героям Небесної Сотні та пам’яті героїв, полеглих у зоні проведення АТО. Дещо неординарною у цьому плані була учениця Немирівської школи В.Бурделяк - єдина з усіх читців, хто представив на розсуд присутніх власний вірш під назвою «Кобзареві».

Про те, що Тарасове слово – невмируще й зрозуміле навіть по сплину більш як двох століть, відколи завершилося його земне життя, засвідчував кожен наступний вихід читця на сцену.  Заново вслухаючись у знайомі рядки з «Кобзаря», шукаючи у них відповіді на запитання сучасної людини, глядач був щирим у прояві своїх емоцій: часто, навіть не приховуючи сліз. Дивовижно, як навіть наймолодші учні зуміли передати серйозність дум Шевченка, а особливо творчі конкурсанти огортали відповідним настроєм Кобзареве слово за допомогою ліричної музики чи акапельного співу.  Тож компетентному журі у складі заступника міського голови з гуманітарних питань О.Пастуха, керівника гуртків Будинку школяра В.Почтарук, художнього керівника будинку культури А.Комар та керівника організаційно-методичного центру міського будинку культури Г.Мирончук було дуже складно визначити склад переможців: настільки  відповідально до культурно-мистецького заходу підготувався кожен з учасників. Адже Тарас Шевченко  - не просто геніальний поет, він – голос душі українського народу…

Перед тим, як оголосити імена кращих читців-декламаторів Шевченкової поезії, з вдячним словом до всіх конкурсантів та їх творчих наставників звернулася начальник відділу освіти, культури, молоді, спорту міської ради об’єднаної громади І.Ковалевська:

-         Сподіваюся, ті, хто сьогодні будуть удостоєні найвищих призових місць, зможуть гідно представити нашу об’єднану громаду на обласному етапі конкурсу читців Шевченкової поезії, а тоді – і на всеукраїнському, - щиро побажала Ірина Миколаївна майбутнім переможцям.

Отже, за підсумками огляду-конкурсу журі розділило переможців за двома віковими категоріями. Серед учасників старшого віку  І місце здобув І.Петровський, учень Радивилівського НВК «школа№1-гімназія», ІІ почесне місце розділили читець з Немирівського клубу Г.Білик та вихованець Радивилівського будинку школяра В.Гурнік, ІІІ місце – К.Королюк (Башарівська ЗОШ); К.Левценюк (Радивилівський НВК «школа№1-гімназія»), В.Ясковець (Радивилівський НВК «школа№2-ліцей»).  Беззаперечні симпатії журі з числа молодших читців-декламаторів, а відтак – призове І місце – здобула А.Музика (клуб Гаї-Лев’ятинські), ІІ місце посіли І.Шикало (Радивилівський НВК «школа№2-ліцей»), С.Гончук (клуб с.Перенятин); ІІІ місце – Є.Козіброда (Радивилівський НВК «школа№2-ліцей»), Г.Маркович (Радивилівський НВК «школа№1-гімназія»). В номінації «Гран-прі» почесну грамоту заслужено здобув, прочитавши напам’ять найбільше творів Кобзаря, вихованець міського будинку школяра, багаторазовий учасник та переможець районних, обласних конкурсів читців-декламаторів Н.Войтович, а визнання «Мистецька надія», за підсумками творчого огляду, одержав  учень Радивилівського НВК «школа№2-ліцей» В.Ямнюк.

Наталка Янчин